ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3306424
*
nr 330 6424
Spegel
Förgylld, H.157
Utrop:
1.800 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 14:41:43
1
1.300 kr
4/10 15:53:51
2
1.300 kr
4/10 15:55:12
3
1.500 kr
4/10 16:02:23
2
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 330 6424
Spegel
Förgylld, H.157
| Utrop: | 1.800 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/10 14:41:43 | 1 | 1.300 kr |
| 4/10 15:53:51 | 2 | 1.300 kr |
| 4/10 15:55:12 | 3 | 1.500 kr |
| 4/10 16:02:23 | 2 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:23



